You are currently viewing הדבר החשוב ביותר לעסקים שעושים קידום בגוגל – מחקר מילות מפתח 

הדבר החשוב ביותר לעסקים שעושים קידום בגוגל – מחקר מילות מפתח 

זה לא סוד שכל בעל אתר רוצה להביא תנועה רבה מגוגל ולהיות בתוצאות הראשונות של גוגל. עם מיליוני אנשים רק בישראל המחפשים מדי יום, כמה פעמים ביום, דברים שונים בגוגל, אין ספק שבכל הקשור לתחום בו עוסק האתר שלכם אתם רוצים להיות במקומות הראשונים וליהנות מרוב תנועת הגולשים הזו. החיפוש בגוגל מבוסס טקסט, ביטוי מפתח כלשהו, אותו מקיש הגולש בשורת החיפוש של גוגל וגוגל מציעה לאותו גולש תוצאות רלוונטיות למושא החיפוש שלו. כך למשל אם מישהו מחפש "מנהל דף פייסבוק" לעמוד העסקי שלו – הוא ימצא בתוצאות הראשונות אתרים של בעלי מקצוע המספקים שירות זה ומקודמים לביטוי זה. הקידום האורגני של האתר שלכם ואפילו קמפיין פרסום ממומן שלכם בגוגל צריכים להיות מבוססים על מחקר מילות מפתח. 

מהו מחקר מילות מפתח?

מחקר מילות המפתח שאנו נתייחס הוא החלק הראשון של התוכנית כשמתחילים לעשות קידום בגוגל, שכן הוא מתייחס לתוצאות האורגניות של גוגל (לא הפרסומות הממומנות שגוגל מציג בראש תוצאות החיפוש אלא התוצאות הטבעיות המוצגות לגולשים באותו עמוד). הסטטיסטיקות אומרות ש3 התוצאות הראשונות בגוגל מקבלות בדרך כלל 90% מתנועת הגולשים וככל שיורדים בתוצאות כך אחוז הגולשים שמגיע לשם ונכנס לאתרים הולך ויורד. בסך הכול זה הגיוני כיוון שאנשים רוצים תוצאות במהירות ואם התוצאות בראש העמוד הן הרלוונטיות ביותר שגוגל מעריך עבורנו כנראה שיש שם את כל מה שאנו צריכים. אתם, כבעלי העסק והאתר שלכם, רוצים להתברג גבוה בתוצאות החיפוש ולכן תרצו לבצע מה שנקרא מחקר מילות מפתח. מחקר זה הינו שימוש בכלי מילות מפתח כלשהו (לרוב כלי מילות המפתח של גוגל) כדי למצוא רעיונות לביטויי מפתח רלוונטיים לקידום האתר שלכם, לאמוד ולהעריך נפח תנועה של גולשים פוטנציאליים ולמדוד את תחרות הביטויים בגוגל. 

מהי המטרה של מחקר מילות מפתח?

מטרת המחקר היא לייצר מקבץ של מילות מפתח רלוונטיות לקידום בגוגל שסביבן נבנה את היררכיית התוכן באתר שלנו. בדרך כלל יהיה ביטוי ראשי אחד מעל כולם, כמה ביטויים ראשיים מתחת לביטוי הראשי ועוד מגוון ביטויי משנה שתרצו לקדם. יש אומרים שכדאי להתחיל מקידום הביטויים הראשיים ולהשקיע שם את כל המשאבים ויש אומרים שעדיף לקדם פריסה רחבה של ביטויי מפתח קטנים יותר, בעלי נפח חיפוש נמוך יותר אך גם תחרות נמוכה יותר מה שיביא תנועה בטווח קצר יותר. היצמדו לתוכנית הקידום של חברת קידום האתרים שלכם במקרה הזה.

קידום אתר בגוגל

איך מבצעים מחקר מילות מפתח?

ראשית נציין שיש הרבה כלים לביצוע מחקר מילות מפתח. חלקם פשוטים יותר וחלקם מעמיקים ומפורטים יותר אולם אנו נמליץ בעיקר על כלי מילות המפתח של גוגל. הסיבה לכך היא שאין כלי מדויק יותר מזה של גוגל להעריך את נפח החיפושים והתחרות – במנוע החיפוש של גוגל.

ראשית רשמו לעצמכם את מטרות המחקר: האם אתם מחפשים כמה ביטויי מפתח ראשיים לפרסום ממומן? האם אתם צריכים כמות גדולה של ביטויי מפתח לפריסה רחבה של הקידום האורגני על פני ביטויים בעלי תחרות נמוכה? האם אתם מחפשים ביטויים המכוונים למתג אתכם כחברה מובילה בתחום שלכם? האם העסק יכול להרשות לעצמו לקדם ביטויים ראשיים ותחרותיים לטווח ארוך גם ללא תוצאות בטווח הקצר? וכו'. 

השלב הבא יהיה להיכנס לכלי מילות המפתח של גוגל. תוכלו לעשות זאת באמצעות הקישור שהרגע נתנו לכם או להיכנס לגוגל ולרשום "כלי מילות המפתח של גוגל" ולהיכנס לתוצאה הראשונה. 

במידה ואין לכם חשבון של גוגל אדס (מערכת הפרסום של גוגל), תוכלו להקים חשבון כזה בקלות ובמהירות דרך חשבון הGMAIL שלכם. פשוט לחצו על "כניסה לחשבון" -> פתיחת חשבון גוגל אדס חדש ועקבו אחר הוראות ההרשמה. תצטרכו למלא את פרטי העסק, לבחור את אופי חשבון הפרסום שלכם וכו'. ההרשמה למערכת הפרסום של גוגל היא בחינם כמובן (הפרסום, כאשר תשתמשו במערכת הפרסום של גוגל, מן הסתם יהיה בתשלום). במסגרת החשבון שלכם במערכת הפרסום של גוגל תוכלו לעשות שימוש בכלים של גוגל וביניהם כלי מילות מפתח שלהם שכמובן משמש גם למחקר מילות מפתח עבור קידום אורגני בגוגל.

כעת עם הכניסה לכלי בחרו באפשרות של קבלת רעיונות למילות מפתח חדשות. כעת הזינו בשורת החיפוש מילת מפתח או כמה מילות מפתח שעשויות להיות רלוונטיות לתחום שלכם, כאשר כל ביטוי מופרד בפסיק. שימו לב – להפריד ביטוי בפסיק ולא רק מילה בפסיק. לדוגמה: קידום אתרים, קידום אורגני, קידום אתרים בתל אביב, קידום אורגני בחולון וכך הלאה.

ככל שתזינו יותר ביטויי מפתח זה יאפשר לגוגל לתת לכם יותר רעיונות ויותר רלוונטיים לביטויים עבורכם. 2-3 ביטויים בהחלט עשויים להספיק – לחצו על חיפוש ותתגלה בפניכם רשימת הביטויים שגוגל מציעה לכם.

ברשימה זו תוכלו לראות את ביטויי המפתח בעמודה אחת, את נפח החיפושים החודשי שלהם בגוגל, את רמת התחרות שלהם בקמפיין ממומן בגוגל (יכול לתת מדד גם לתחרותיות במנוע החיפוש בהקשר של קידום בגוגל אך תכף נראה לכם כיצד למדוד תחרות בהקשר של הקידום האורגני) ועוד מגוון פרמטרים. אלו הם הפרמטרים הראשיים שנרצה שתסתכלו עליהם, בעיקר נפח החיפושים והביטויים עצמם.

איך למדוד את התחרותיות של הביטויים עבור קידום אורגני?

אם אתם רוצים לבחור מילות מפתח לצורך קידום בגוגל תצטרכו למדוד את התחרותיות שלהם ללא קשר למה כתוב בכלי מילות המפתח עצמו. תוכלו לעשות זאת על ידי רישום הביטוי בשורת החיפוש של גוגל בעצמכם, לבצע את החיפוש ולראות את כמות התוצאות המופיעה מתחת לשורת החיפוש. גוגל ירשום לכם כמה עמודים מאונדקסים יש לביטוי המפתח בגוגל. ככל שהמספר הזה גבוה יותר כך התחרות בו גבוהה יותר. כמו כן כדאי לשים לב גם למתחרים עצמם כיוון שלעתים אפילו כמות מעטה מאוד של דפים מאונדקסים בתחום מסוים אך זה לא אומר שיהיה קל להתברג בין התוצאות הראשונות כי שם יכולים להופיע אתרים מאוד חזקים, סמכותיים וכאלה שמקודמים כבר המון שנים.

אז אלו הם קצת דגשים חשובים למחקר מילות מפתח מוצלח:

  • ביטויים רלוונטיים – בחרו בביטויים שבאמת עשויים להיות רלוונטיים להבאת לקוחות לעסק שלכם. אל תבחרו ביטויים כלליים מדי או לא ממוקדים. תארו לכם שאתם מוכרים תוסף לסוכרת למשל ואתם רוצים לקדם את הביטוי "סוכרת". טכנית יכול להיות שמדובר בביטוי מפתח מרכזי לתחום העיסוק שלכם ואפילו כזה שיש לו הרבה חיפושים – אבל יש לו גם תחרות מאוד גבוהה, מתחרים שסביר להניח שיהיו מרפאות, בתי חולים או אתרי ויקיפדיה למיניהם. מעבר לרמת התחרות ייתכן מאוד ואנשים רבים מחפשים את הביטוי כדי למצוא מידע על התחום והם לא בהכרח חולים בו או צריכים את המוצר שלכם, לדוגמה: אלפי סטודנטים לרפואה או רפואה אלטרנטיבית בישראל המחפשים מידע לצרכי הלימודים.
  • בדקו גם את המתחרים – קחו לדוגמה את תחום המשכנתאות: סביר להניח שהבנקים וגופים פיננסיים גדולים וחזקים יופיע שם בתוצאות הראשונות. גופים אלו מקדמים את אתריהם בביטויי מפתח מרכזיים בתחום המשכנתאות כבר המון שנים כך שהסיכוי שלכם לעקוף אותם יהיה נמוך עד בלתי אפשרי. זו הסיבה מדוע יש מעט תחרות לביטויים אלו אבל זו תחרות שלא תוכלו לעקוף, בטח לא בקרוב. 
  • מיקוד – מקדו את המחקר שלכם לביטויים בעלי תחרות נמוכה, ממוקדים לשירותים/למוצרים ולתחום העיסוק שלכם ובעלי נפח חיפוש מספיק. כדאי לבחור ביטויי מפתח בעלי אופי חיפוש מקומי, לדוגמה: קידום אתרים בתל אביב, משלוח פרחים בחיפה, נגר בנהריה, מוסך בעכו וכו'. 
  • כמה ביטויים זה מספיק? ובכן אין לכך תשובה חד משמעית. זה תלוי לגמרי בתוכנית הקידום שלכם ובהיקף שלה. יש המקדמים 2-3 ביטויי מפתח ראשיית ואחרים מתפרסים על פני עשרות ביטויים בעלי תחרות נמוכה. העריכו את נפח החיפוש הפוטנציאלי או היעזרו במקדם אתרים מקצועי ובהמלצה שלו בנושא. 

הפוסט נכתב באדיבות דניאל מסטר, אחד ממקדמי האתרים המובילים בישראל והבעלים של מסה מדיה קידום אתרים.

למידע נוסף ויצירת קשר לחצו כאן כדי לבקר באתר של מסה מדיה או חייגו 072-338-4444.